Časté dotazy

Jaký je rozdíl mezi plastovou šablonou a plastovou taškou? Plastová taška je stejné označení pro plastovou šablonu. Profesionálové obvykle užívají pojem plastová šablona.
Kde se Tachovská břidla vyrábí? Jsme pyšní, že je Tachovská břidla český výrobek, což dokládá i certifikát, který jsme získali. Krytinu vyrábí naše společnost ADIS plastová střecha, s.r.o., která sídlí v Halži na západě Čech (okres Tachov).
Jakou má Tachovská břidla životnost? Tachovská břidla je vícegenerační střešní krytina. Odhadovaná životnost je tedy v rozmezí 50 až 80 let.
Na jaký sklon střechy se dá Tachovská břidla použít? Tachovská břidla je určena pro šikmé střechy s minimálním sklonem 25 stupňů. Nižší sklony konzultujte prosím s prodejcem nebo se obraťte přímo na nás. Rádi vám poradíme.
Jaké má Tachovská břidla rozměry? Plastová šablona má rozměry 40 × 40 cm. Stejné rozměry má klasická eternitová šablona.
Kolik plastových šablon je třeba do jednoho metru čtverečního? Do jednoho metru čtverečního je zapotřebí 9 šablon Tachovské břidly.
V jakých barvách je Tachovská břidla k dostání? Tachovská břidla se vyrábí v břidlicově černé barvě. Díky svému vzhledu věrně imituje přírodní břidlici.
Kolik Tachovská břidla stojí? Základní cena Tachovské břidly činí 659 Kč (bez DPH) / 797 Kč (s DPH) za metr čtvereční (ceny platné od září 2023). Dále je třeba připočítat cenu spojovacího materiálu a použitých doplňků. Nejlepší proto je vyžádat si přesnou kalkulaci na míru. Zpracujeme vám ji obratem a samozřejmě zdarma.
Jak dlouhou poskytujete záruku? Na Tachovskou břidlu poskytujeme záruku 20 let při dodržení předepsaného technologického postupu pokládky.
Jak na plastovou krytinu působí slunce, zima, vítr a další vlivy? Tachovská břidla velmi dobře odolává nepříznivým podmínkám. Proto se také výborně hodí do horských oblastí.
Nezatéká voda pod střechu kolem upevňovacích vrutů? Pod každým vrutem je další šablona. Voda projde na další šablonu a bezpečně odteče.
Je Tachovská břidla pochozí? Ano, Tachovská břidla je plně pochozí krytina.
Jakou má plastová krytina hmotnost? Tachovská břidla je velmi lehká krytina. Má hmotnost 7 kg/m2.
Jaké nabízíte příslušenství k plastové krytině? Nabízíme veškeré doplňky z plastu, např. hřebenáč, větrací šablony, odvětrávací komínky, anténní prostupy apod. Dopňky odebíráme od společnosti HPI. Spojovací materiál dodává společnost Würth.
Je možný dodatečný zásah do střechy? Například montáž střešních oken, solárních panelů apod.? Ano. Jelikož se dá plastová krytina rozebrat, umožňuje dodatečnou montáž střešních oken či solárních panelů.
Lze položit Tachovskou břidlu přímo na asfaltový šindel? Ano, je to možné díky jejímu složení. Tachovská břidla je vyrobena z nízkohustotního polyetylenu (LDPE), neobsahuje PVC.
Jakým způsobem je střecha odvětrána? Střecha je odvětrána pomocí větracích hlavic nebo přes hřeben.
Drží se na plastové střeše mech? Ne. Tachovská břidla odolává díky své struktuře mechům i lišejníkům.
Není Tachovská břidla škodlivá vůči životnímu prostředí? Není. Tachovská břidla se vyrábí z LDPE (nízkohustotní polyetylen). Stejný materiál se používá také v potravinářství. Krytina je tedy naprosto nezávadná. Zbylý materiál (přířezy) při pokládce lze ekologicky zrecyklovat.
Je Tachovská břidla vhodná také do horských oblastí? Ano. Díky svému způsobu ukotvení se Tachovská břidla výborně hodí do náročných podmínek, např. do oblastí s velkými výkyvy teplot či vysokým počtem větrných dní.
Jak rychle mi krytinu dodáte? Tachovskou břidlu vám dodáme během několika dnů. Držíme ji neustále skladem včetně veškerého příslušenství. Stačí si domluvit termín, který vám bude vyhovovat.